אמהות חסרות מנוח (ומנוחה)

אמא עייפה

השבוע האחרון היה שבוע קשה. הייתי עצבנית, מדוכאת, מרירה ופסימית.

למה? לא ממש ידעתי. הכל פשוט נראה גרוע.
לקראת שבת נפל האסימון – אני עייפה!
מאוד עייפה.
כמה שאני מזהה את זה בקלות על הבן שלי, שהוא עצבני ובוכה על כל שטות פשוט כי הוא כבר עייף, אז ככה הצלחתי לפספס את זה כשמדובר בי עצמי.
גיליתי על עצמי כבר לפני הרבה שנים שימים אחרי לילות של מחסור בשינה נוטים להיות ימים מדכאים שבהם הכל נראה לי גדול, מפחיד, מתיש ומעצבן וכבר למדתי שאסור לשפוט ולקבל החלטות או תובנות בימים כאלה.

לאמהות אחרי לידה אני תמיד אומרת שהן חייבות להשלים שעות שינה במהלך היום ולשמור על כמות שעות שינה סבירה.

מניעת שינה נחשבת עינוי מקובל במרתפי השב"כ – זה גורם לנו להישבר ואפילו להגיע למצבים של אובדן שפיות (מסביר כמה מקצוות הטירוף שהגענו אליהם בתור אמהות).

כשחוזרים לעבוד זה הרבה יותר קשה. במיוחד כשיש כבר עוד ילדים.
בבוקר אנחנו עובדות, אחרי הצהריים אנחנו בענייני הבית והילדים הגדולים ובלילה אחרי שגנבנו עוד איזו שעת עבודה אחרי שכולם ישנים אנחנו עוד מתעוררות פעם, פעמיים או ארבע פעמים (גזים/שיניים/אוזניים/תולעים/סיוטים – כל גיל והסיבות שלו) ולא מצליחות להשלים את שעות השינה החסרות.

אז זהו – הבטחתי לעצמי. השבוע יש מרשם מהרופא (רשמתי לעצמי) כל לילה 8 שעות שינה, לפחות משתדלת, והאמת – כבר העולם נראה לי הרבה יותר טוב.

אז פעם הבאה לפני שאת שוקלת למסור את הילדים לאימוץ, להתגרש, לעזוב את העבודה ולרדת מהארץ – תחשבי כמה שעות שינה צברת במהלך השבוע האחרון ותבדקי היטב שזאת לא העייפות שמדבר בשמך.

נעמה סלע  – מדריכת הנקה, מדריכת הכנה ללידה ודולה 052-4696834 בנצרת עילית והסביבה
אפשר לפנות גם בטופס המצורף ואני אחזור אלייך בהקדם

ליצירת קשר ושאלות, מלאי את הפרטים:כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *