לידה שקטה

ראשית, אזהרה ובקשה
זהו מאמר על נושא כאוב ורגיש. ישנן נשים בהריון או לקראת או אחרי אירוע כזה, שממש לא מתאים להן ולא נכון להן לקרא ולהחשף לנושא.
ומצד שני, ישנן  נשים שחוו את זה, או קרובות להן נגעו בחוויה הזו. לאותן נשים מאד חשוב לקרא וחשוב לדעת שאתן לא לבד! חשוב לא להשאר לבד עם החוויה והרגשות שבאים איתה, חשוב לדעת שיש עוד נשים שעברו זאת ושגם ידעו להתמודד ולהמשיך הלאה למרות, ואולי עם כוחות ועוצמות חדשים.

אז הבקשה שלי: אם את מרגישה שלא נכון לך לקרא- אנא דלגי ואל תקראי.

מהי לידה שקטה?
לידה שקטה היא לידה של וולד מת.
היא נקראת כך משני טעמים:
ראשית, כשנולד העובר אין את הבכי המתוק. בד"כ יש שקט ואחריו ואיתו בכי.
שנית, כל מהלך הלידה הרבה יותר שקט. אין מוניטור, אין צפצופים, אין פעימות לב. וגם האחיות והרופאים מאד שקטים ומכבדים (יותר מתמיד). נכנסים מעט לחדר, ממעטים בבדיקות, הרבה פחות דיבורים, פחות שאלות, פחות… הרבה פחות…

חשוב לדעת ש:

  • גם לידה שקטה היא לידה, על כל המשתמע מכך. הכל בעצם, למרבה הקושי, אותו דבר: חווית הלידה שעוברת היולדת, המשמעויות הבריאותיות והמילדותיות של הלידה, האתגרים הפיזיים, הרגשיים הרוחניים שקיימים בכל לידה קיימים גם כאן, ועליהם מתווספים, כמובן, גם הררי התמודדויות אחרות.
  • היולדת זקוקה על אחת כמה וכמה לליווי, לפני, תוך כדי ואחרי הלידה. המיילדות והרופאים בד"כ מאד רגישים, אבל לא תמיד הם פנויים לזמן הארוך של הנוכחות והפניות שהיולדת ומשפחתה זקוקים לו. הליווי הנדרש, חורג מגבולות הזמן והמקום בביה"ח. הרבה נשים ומשפחות שעברו את החוויה העידו שהליווי שקבלו לפני ואחרי היה מאד משמעותי כדי לעבור את הלידה באופן הכי נכון ומאפשר. ושהליווי היה מאד מתבקש ומשמעותי גם אחרי.
  • המשפחה, בן הזוג וחברות כמובן הם הכתובה הטבעית לתמיכה שכזו. אלא מה? הרבה פעמים, בגלל שהנושא מושתק בחברה שלנו, בגלל שהחוויה מעוררת פחדים וקשיים אישיים אצל הסובבים(!), ובגלל שיש אצלם חשש, אי ידיעה ואי נוחות ופחד לפגוע או להכאיב אם מדברים ונוגעים בנושא – נוצרת אצל היולדת ובן זוגה תחושה של בדידות וחוסר תמיכה. חשוב להיערך לכך ולחפש את המענה. ישנן דולות שמלוות לידות שקטות, ולפעמים אם תחפשו ותבקשו, תגלו חברות או קרובות משפחה, בין שעברו זאת אישית או שלא, שתהיינה מוכנות ונכונות ללוות אתכן בשעה הקשה והמשמעותית הזו.

שמי לילך, ובעשר השנים האחרונות אני מלווה נשים וזוגות בתהליכי הריון ולידה. בשנתיים האחרונות, נחשפתי והתנסיתי גם בתהליכים הכוללים אבל ואבדן.
חשוב לי לומר לך, שאת העבר אי אפשר לקחת ממך, אבל ישנם תהליכים של עיבוד וריפוי שיכולים לתמוך ולסייע, וליצור מקום לכוחות שבך ולחוויות שעוד תגענה. יכול להיות שיתאים לך ליצור מצב בו תהיי פנויה לאשר לפנייך ולא תשאבי לרכז את כוחותייך רק באבדן ובאבל שחווית. ישנה דרך גם לייחד מקום לחוויה, לאבל ולנשמה שלא הגיעה לעולם, וגם ליצור מרחב לעתיד.

בנוסף ולסיום, לאחרונה נפגשתי עם אישה אמיצה וגיבורה שחוותה שתי לידות שקטות ולאחרונה היא חובקת ילד שנולד לאחריהן. אם את חשה שיש לך צורך לדבר, לשתף ולפרוק – היא תשמח לקבל מייל ממך ולתמוך כפי יכלתה. היא אישית, או נשים נוספות עם נסיון דומה לשלה שפעלו בעבר בפורום תמיכה. אם מתאים לך – neta_bb@walla.co.il

אם את מרגישה צורך, אשמח לשוחח ולתמוך
ובברכה לימים מלאי בריאות ושמחה וליידים מלאות,
לילך
050-7946006

נשים שמרגישות צורך בעזרה בתהליך, או לשיתוף\הארה,

מוזמנות לפנות אלי.

אשמח לשוחח,
בטלפון, בפרטי, במייל
לילך
050-7946006

 

גְדֵלִים – מהריון להורות
לילך בנימיני-קורש
מדריכת הכנה ללידה ודולה * מדריכת הנקה * ייעוץ הורות * ליווי רגשי בשיטת BOT
7946006 -050 מושב מרחביה 6523602 –04
Lilach@Gdelim.co.il                 http://www.Gdelim.co.il

ליצירת קשר ושאלות, מלאי את הפרטים:כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *