מדריכת הנקה מוסמכת

יעל תירוש (PHD) – מדריכת הנקה מוסמכת, דולה ומדריכת הכנה ללידה

קישור לאתר העסק
מספר טלפון: 054-9990606
כתובת: קריית טבעון
אזור פעילות: קריית טבעון והישובים סביבה, ישובי עמק יזרעאל, ישובי התע"נכים, עפולה וסביבותיה, חיפה, ישובי חוף הכרמל, זכרון יעקוב, הקריות והישובים סביבן.

שמי יעל,  אני גרה בקרית טבעון, נשואה לעומר ואמא לנועם, עלמה, נטע ואלעד.
סיימתי דוקטורט במדעי הרפואה לאחר תואר ראשון בהנדסת מזון וביוטכנולוגיה ומגיסטר בביוטכנולוגיה. סה"כ כ10 שנות לימוד ומחקר אינטנסיביות בטכניון.

למרות השנים הרבות של לימודים ומחקר באקדמיה, את השעורים והשינויים המשמעותיים ביותר בחיי למדתי ועודני לומדת מילדי.

הולדתו של בכורי פתחה לפני את הלימוד והחקירה לעומק של כל עולם ההריון, הלידה וההורות, הולדה של ביתי העמיק חקירה זו והוביל לתחילתו של השינוי בתחום העיסוק. את לימודי ההכשרה בניהול הנקה התחלתי בשליש השלישי של הריוני השלישי. בני השלישי הוביל לעמקה נוספת ולמדתי הכשרה נוספת של ליווי לידה (דולה) והכנה ללידה.

לאורך כל תהליך השינוי המקצועי והתפתחותי האישית גם כאם, מובילה כקו מנחה התחושה העמוקה של השליחות ותחושת הייעוד. הסיפוק למשמע קולה של אם בשיחת מעקב של ליווי בהנקה, הוא רב יותר מכל תגלית מדעית או מאמר שאי פעם פרסמתי בכתב עת מדעי יוקרתי ככל שיהייה. התחושה הזו שעבודתי משנה ומשנה (it matters / it changes) חיים מפעימה ומחייה אותי כל פעם מחדש.

הנחת היסוד שלי היא שלכל צמד של אמא ותינוק/ת מגיעה ההתחלה הכי טובה שאפשר. החיבור הכי טוב, עמוק רגוע ומכיל. וכמה גדולה היא זכותי להיות שם ברגעים, בימים שהקסם הזה מתרחש, כשקורה תהליך של חיבור, לעיתים של החלמה מטראומה, של שינוי והתחלה חדשה.

מזמינה אתכם ליצור קשר טלפוני להתייעצות ולקביעת פגישה בתחומים הבאים:

מפגש פרטני להכנה להנקה לפני הלידה:

המפגש/סדנה חד פעמי מיועד לאמהות שבדרך וגם לבני/ות זוגן לפני לידה ראשונה או לידה חוזרת אם לא הניקו ילדים קודמים, או לריענון ותיקון בעת הצורך. במפגש נדבר על חשיבות ומשמעות ההנקה מכוונים פחות מוכרים. נדבר איך הנקה צריכה להראות ואיך היא אמורה להיות מנוהלת.

נדגיש נורות אזהרה לניהול לא נכון, קשיים בהנקה, ובעיות נוספות. מתי כדאי לפנות לעזרה מקצועית , טיפים לפתרון בעיות מסוימות ונתרגל תנוחות הנקה נכונה. המפגשים הם פרטניים בביתכם ויש אפשרות לקבוצה קטנה המתארגנת יחד בעלות מופחתת.

תינתן הנחה של 10% ביעוץ הנקה לאחר הלידה בעת הצורך למשתתפות מפגשי הכנה להנקה.

אורך המפגש כשעה, שעה וחצי.

מפגשים מתקיימים באיזור טבעון והישובים סביבה, חיפה, ישובי עמק יזרעאל, יוקנעם, ישובי חוף הכרמל.

במקרה שמתארגנת קבוצה קטנה של 2-4 משתתפות יתכנו מפגשים ביעדים מרוחקים יותר.

ליווי לאחר הלידה בהדרכת הנקה פרטנית:

הדרכה פרטנית לניהול הנקה נכון החל מהלידה ועד גמילה. המקרים בהם הדרכת הנקה מתאימה ויכולה לסייע:

 • אם התינוק/ת לא עולה במשקל כנידרש
 • אם נדמה לך או אומרים לך שאין לך מספיק חלב
 • אם התינוק/ת מכאיב/ה בהנקה
 • אם את סובלת ממלאות /גודש/דלקת (מסטיטיס)
 • אם התינוק ישנוני ולא מתעורר לאכול מספיק פעמים
 • אם מתפתחת צהבת ילודים פיזיולוגית
 • אם את מתקשה לחבר את התינוק/ת להנקה
 • אם התינוק/ת לא רגוע/ה בהנקה, בוכה תוך כדי ואחרי
 • אם התינוק/ת מבקש/ת לינוק לעיתים תכופות במשך כל/רוב היממה
 • במצבים של: שביתת הנקה, מעבר לשד מפיטמת סיליקון או מהזנה בבקבוקים או צינוריות, הדרגה להאכלה נכונה מבקבוק (גם אם ההזנה היא בתמ"ל)
 • גמילה וייבוש חלב בעת הצורך

בתחילת הליווי מתבצע תישאול מקיף (בד"כ בשיחת טלפון) בנוגע לבריאות האם, הילוד, מהלך ההריון, מהלך הלידה וניהול ההנקה עד לזמן השיחה. אח"כ מתאמים מועד קרוב ככל הניתן לביקור בית או ביקור בבית היולדות קרוב ככל הניתן.

כתלות במצב והנתונים לעיתים מספיק מפגש הדרכה אחד. אולם, על פי רוב מומלצים 2 ביקורי בית , אחד ראשוני ומרכזי ואחד נוסף למעקב ולהמשך הדרכה. לאורך כל תקופת הליווי ניתן מענה ומעקב טלפוני תכוף.

ביקורי בית מתקיימים : קריית טבעון והישובים סביבה, ישובי עמק יזרעאל, ישובי התע"נכים, עפולה וסביבותיה, חיפה, ישובי חוף הכרמל, זכרון יעקוב, הקריות והישובים סביבן. וכן בבתי החולים באזורים הנל.

קורס הכנה ללידה פרטני או ריענון לקראת לידה שניה:

מיועד לזוגות הזקוקים לגמישות בשעות הקורס (בסופי שבוע וערבים) ובסוג וכמות המידע שיועבר.

מספר המפגשים גם הוא גמיש ונע בין 1-3.

בקורס תקבלו, בהתאם לצרכים שלכם, ידע מעמיק על תהליך הלידה הפיזיולוגי ותהליך הלידה בביה"ח. כלים לניהול והתמודדות עם מצבים שונים טרם הלידה, בלידה עצמה ובהורות הראשונית.

הקורסים מתקיימים בביתכם באזור טבעון והישובים סביבה, חיפה, ישובי עמק יזרעאל, יוקנעם, ישובי חוף הכרמל.

כתבות שכתבתי

יש לך שאלות נוספות? צרי עמנו קשר! מלאי את הפרטים: