מפתחות ללידה – מה תוכלי לעשות כדי להפוך את הלידה הבאה שלך לחוויה של חוזק ועצמה.

מה תוכלי לעשות כדי להפוך את הלידה הבאה שלך לחוויה של חוזק ועצמה.

לחלק מהנשים לידות קצרות ומהירות, לחלק לידות ארוכות קשות וכואבות וישנן אפילו  נשים שאינן מרגישות כמעט בכאב עד לפתיחה גדולה מאד .
ההבדלים יכולים להיגרם כמובן ממבנה פיסיולוגי שונה , אבל גם מתהליכים פסיכולוגים שונים כגון זיכרונות ואמונות שונות בנוגע ללידה ,כאב, יכולות של הגוף ועוד.
לרב לא נדע לנבא איזה לידה "נקבל" ועם איזה קושי נאלץ להתמודד.

אני רוצה לשתף אתכן בשתי טכניקות פשוטות שבעזרתן נוכל להתמודד עם הקשיים בלידה ולהפוך כל לידה גם אם היא  קשה וארוכה לעצמתית, מחזקת ומעצימה.
.
הטכניקה הראשונה עליה רציתי לספר לכן נקראת : "מפתחות ללידה".
זוהי טכניקה שאני מאד אוהבת ומניסיוני יש לה המון כח.
אחד היתרונות הייחודים של טכניקה זו הוא שכל אישה יכולה להשתמש בה בלידה שלה בקלות בעזרתו של בן הזוג ,חברה או תומכת הלידה כמובן.

מהן המפתחות ללידה?
המפתחות הינם משפטים מסוימים שבנקודות קושי, משבר עייפות או פחד יוכלו לעזור לך,לגרום לך לאסוף את הכוחות והאמונה ולהמשיך בלידה ממקום חזק.
איך זה עובד?
המידע שנמצא אצלנו בזיכרון הוא אין סופי הוא כולל את כל מה שקרה לנו מאז שנולדנו ואולי גם לפני כן.
אולם,רובו של המידע הזה אינו נגיש לנו כלל ואינו זכור לנו.
סיטואציות מסוימות בהן אנו נפגשות מהוות רמזים אשר גורמים לנו לשליפה של זיכרון שלא היה נגיש זמן רב, לעתים שנים ארוכות.
הרמזים יכולים להיות שונים ומגוונים: מקום מוכר, צליל מוכר או אפילו ריח מוכר,
כך למשל אם נטייל בבית הספר הישן שלנו לפתע ניזכר בשמות תלמידים ומורים, בפרצופים וגם בסיטואציות מהילדות ונחווה אותם מחדש, לעתים זה נעים אך לעתים לא.
כאשר החוויה חוזרת ,חוזר אתה פעמים רבות גם רגש חזק שיכול להיות : שמחה, התרגשות, געגוע ויכול להיות גם חולשה, חוסר אונים ,חוסר בטחון וחוסר באמונה עצמית ועוד.

ואיך כל זה קשור ללידה שלנו?
גם בזמן הלידה ישנם רמזים שמגיעים אלינו: ריחות ,חלוקים לבנים, ולפעמים משפטים שונים שאומרים אנשים מסביבנו אלינו,עלינו או לפעמים רק לחלל החדר.
הרמזים הללו שולחים אותנו פעמים רבות לסיטואציה חלשה בחיינו , לידה קודמת, מחלה בילדות או סיטואציה אחרת של חולשה או חוסר  אונים.
וכך בלי שנבין מדוע לעתים עוזבת אותנו האמונה והביטחון ביכולתנו ואנו הופכות לחלשות חסרות אמונה וכוח ,לא כמו שציפינו מעצמנו  להיות בלידה שלנו.

אז מה לעשות?
כמו שמשפטים יכולים להחליש אותנו הם יכולים גם לחזק אותנו.

משפטים מסוימים יכולים להיות רמזים שיחזירו אותך לזיכרונות שמלווים ברגשות כוח עצמה והצלחה ואת אלה את רוצה בלידה.

איך תדעי מהם המשפטים?

1. שבי בשקט עם עצמך ,עם בן הזוג או עם חברה טובה ונסי להיזכר בסיטואציות קשות שעברת בחייך ושבסופו של דבר הצלחת להתגבר עליהן.
אלה יכולות להיות סיטואציות מכל הסוגים: מחלה, קושי כלכלי, פרדה מבן זוג או אולי מבחן קשה , אלה יכולות להיות סיטואציות מהילדות, נערות או מהזמן האחרון.
2.היזכרי  בכמה שיותר פרטים מהסיטואציה  ונסי להיזכר בייחוד ברגע בו  התגברת כלומר הצלחת לצאת מהקושי או מהלחץ ולהמשיך הלאה.
נסי לראות את הרגע הזה או לתאר אותו למישהו אחר.
נסי להבין מה עזר לך  לצאת מהקושי ? האם זה היה מישהו אחר ואם כן מה הוא אמר לך ? אולי זו היית את שמצאת את הכוחות בעצמך ואם כן מה המחשבה שעזרה לך לעשות זאת ?
3.זהי את המשפט או המשפטים ורשמי אותם.
4.ספרי על המשפטים למלווה שלך ללידה והסבירי לו או לה את המשמעות שלהם עבורך.
ברגעי קושי ,משבר או עייפות קשה יוכל המלווה לאמר לך את המשפטים הללו אשר יחזירו לך את הזיכרון המחזק והמעצים.
את תרגישי מתמלא באנרגיה ואמונה עצמית ותקבלי כוחות להמשיך.

טכניקה נוספת פשוטה ועצמתית  היא "התמונה" –
גם כאן שבי בשקט ועצמי עיניים, נסי לראות את התמונה של אחרי הלידה, זאת יכולה להיות תמונה של הרגע אחרי יציאת התינוק כשהוא עליך עור לעור .
זו יכולה להיות תמונה בה האח הגדול בא לבקר אתכם ואת התינוק החדש בבית החולים וכולכם יחד. או אולי תמונה בבית בשגרת החיים החדשה ביחד עם התינוק החדש.
את יכולה לראות איזה תמונה שתבחרי ובלבד שזו תמונה שגורמת לך אושר.
אחרי שראית את התמונה בדמיונך , התרגשת ואולי אפילו הזלת דמעות . דמיני שאת מדפיסה את התמונה. ושימי אותה אצלך במקום שתבחרי, זה יכול להיות בתיק או על המדף ויכול להיות גם בלב.
זכרי לראות את התמונה כמה שיותר פעמים לקראת הלידה .
גם כאן חשוב מאד לשתף את המלווה שלך ללידה. לספר לו בדיוק איך נראת התמונה.
ברגעים הקשים בלידה כשתרגישי שהכאב או העייפות שואבות  ומפילות אותך יוכלו המלווים להזכיר לך להסתכל בתמונה. ברגע שתראי את התמונה יחזרו לגופך אנרגיות כוחות ואמונה עצמית.

בהצלחה.


ליצירת קשר ושאלות, מלאי את הפרטים:כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *