מתי להעביר תינוק מחדר ההורים?

מעבר תינוק מחדר הורים

הורים רבים שואלים אותי את השאלה הזו, מתי זה נכון להעביר?

ברשותכם אתחיל בשאלה שאני שואלת את ההורים חזרה- "מדוע אתם רוצים להעביר אותו חדר"?

אחרי שאני שואלת את השאלה ההורים בדרך כלל חושבים על התשובה שלהם ולפי זה אנחנו  חושבים ביחד מה נכון להם.

אתייחס לכל אחת מהתשובות

* מפחדים שיתרגל לנוכחות ההורים– עד גיל 4 חודשים התינוק לא מתרגל לדברים אלא צריך דברים כמו נוכחות, חום ומגע. אם התינוק כבר גדול יותר הבינו כי הרגל הוא משהו שאתם יכולים לשנותו. אבל בשביל לשנותו אתם צריכים להבין עם עצמכם האם אתם רוצים לשנותו. ולכן אם אתם לא רוצים להעבירו חדר חכו.

 * תינוק ישן טוב יותר בלילה– לעתים אנחנו ההורים מפריעים לתינוק לישון כשאנחנו נכנסים למיטה, זזים במיטה או כל דבר אחר. אם אתם חושבים שזה המצב, מבינים שאתם מעירים אותו ייתכן והוא ישן טוב יותר כשתעבירו אותו חדר. לעתים אנחנו מתעוררים וחושבים שהתינוק התעורר בעוד הוא רק זז במיטה ומתערבים ומנסים להרדימו חזרה. זו עוד סיבה לכך שייתכן והתינוק ישן טוב יותר בחדר אחר מבלי הנוכחות של ההורים.

 * ההורים ישנו טוב יותר– לעתים אנחנו ישנים פחות טוב כשהתינוק איתנו בחדר כי אנחנו מתעוררים מכל תזוזה שלו, אם זה המצב ייתכן מאד שתישנו טוב יותר כשהוא יהיה בחדר אחר (רק קחו בחשבון שישנם הורים שמעבירים לחדר אחר ואז קמים לבדוק מה קורה איתו האם מכוסה ומוצאים את עצמם שוב לא ישנים טוב אבל בגלל סיבות אחרות).

 * אמרו להם שצריך להעביר- בהורות יגידו כל הזמן דברים וייעצו כל מיני עצות. אתם ההורים יכולים להקשיב, להודות, לחשוב על העצה אבל בסופו של יום אתם ההורים ואתם עושים מה שנכון לכם ולתינוקכם ולכן אם נכון לכם להעביר העבירו, אם נכון לכם להשאיר השאירו.

 * מעבר לחדר עם אחים– יש משהו מרתיע בלהעביר לחדר עם אחים שיכולים להעיר או להתעורר אבל זה אפשרי וזו הסתגלות שלחלק לוקחת פחות וחלק יותר זמן. כתבתי כאן יותר בפרוט על הנושא. 

 

המעבר לחדר אחר יכול לקרות לדעתי, רק כשאנחנו ההורים, כל אחד מסיבותיו הוא, רוצים ומוכנים לשחרר.

מורן

ליצירת קשר ושאלות, מלאי את הפרטים:כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *