השראת לידה טבעית

נועה בהיריון שלישי, רצתה ללדת בלידה טבעית ולעבור חוויה מתקנת אחרי שתי הלידות הקודמות.

בהריון הראשון הגיעה לבית החולים בשבוע 42 ללא סימני התפתחות לידה. אחרי זירוזים באמצעים המקובלים בבית החולים הלידה הסתיימה בניתוח קיסרי עקב מצוקה עוברית.

לקראת הלידה השנייה, כ3 שנים מאוחר יותר, התכוננה ללדת לידה נרתיקית – טבעית.  מאחר ושוב הלידה לא התפתחה אחרי שבוע 41, נועה הגיעה לטיפולים בדיקור סיני- היות שבמצבה (אחרי ניתוח קיסרי) הרפואה המודרנית לא לוקחת סיכונים ולא מאפשרת לקבל זירוזים כגון: פיטוצין מחשש לקרע של הרחם.

אחרי 2 טיפולים בדיקור סיני החלו צירים שלאט לאט הובילו אותה להגיע אל בית החולים. במהלך הלידה נועה שכבה, ללא אפידורל, ללא אפשרות לקום היות והייתה חייבת להיות מנוטרת כל הזמן– מה שהקשה עליה ועל התקדמות הלידה.  לבסוף, לאחר שעות ארוכות, נועה ילדה לידה טבעית.

וכעת, בהיריון השלישי, רצתה לעבור חוויה מתקנת בלידה ולכן החלה להתכונן לקראת לידה טבעית. נועה לקחה מיילדת פרטית, עברה טיפולים ברפואה סינית במהלך ההיריון ולקראת הלידה.

כאשר הגיעה לשבוע 41 ולא נראו שום סימנים של התפתחות לידה, נתנו פוש טבעי ונועה עברה שני טיפולים בדיקור סיני וברפלקסולוגיה שמטרתם השארת לידה.

כיומיים לאחר הטיפולים התפתחה לידה טבעית שהתקדמה מאוד מהר והסתיימה בלידה טבעית, קלה ומעצימה!
dreamstimefree_251743

אז איך השילוב של הרפואה הסינית והרפלקסולוגיה יכולים לתרום בהשראת לידה?

למעשה הם מעצימים זה את זה.

אי התקדמות של הלידה יכול לנבוע מכמה סיבות ביניהן:

  • חוסר בשלות של העובר
  • חרדה של האישה לקראת הלידה
  • חולשה– לגוף אין מספיק אנרגיה להתחיל את תהליך הלידה
  • תקיעות– מתח נפשי גורם הרבה פעמים לתקיעות וחסימה אנרגטית בגוף מה שיחסום את הזרימה התקינה שלה ואת תחילת תהליך הלידה.

בבואי לטפל באישה על מנת להתחיל את תהליך הלידה אני חייבת להתייחס לסיבות הנ"ל על מנת להבטיח את הטיפול הנכון והיעיל.

בהתאם לתמונה המצב (שנבדקת ע"י תשאול והקשבה לדופק), מבוצע טיפול המתאים לאישה + טיפול שמזרים את הדם והאנרגיה באזור האגן ומכוון אותה כלפי מטה.

במקרים מסוימים נוסיף לטיפול מוקסה – צמח הלענה הדחוס לרוב בתוך סיגר שבעזרתו מחממים (בלי לנגוע) את הנקודות על מנת להגביר את היעילות.
dreamstimefree_253101

בטיפול הרפלקסולוגי אני נעזרת במספר טכניקות של הרגעה במטרה להוריד את רמות האדרנלין כדי לאפשר ללידה להתפתח ממקום של שקט ונינוחות. בנוסף אני נוגעת קלות בכמה נקודות רלוונטיות לזירוז (היפופיזה ורחם), והנעות האגן והירכיים כדי לסייע לעובר להתברג מטה.

לסיכום:

היה לנו חשוב לכתוב את המאמר הנ"ל, היות ונוכחנו לראות ששילוב של הרפואה הסינית והרפלקסולוגיה מביאים לתוצאות טובות של השראת לידה באופן טבעי וכמו כן להתפתחות טובה ומהירה בד"כ.

מאחלות לכולן – לידה קלה, מהירה ומעצימה!

בלה שטופלמן– מטפלת ברפואה סינית לילדים ומבוגרים.
תמר שטרן לביא- אחות מוסמכת, רפלקסולוגית בכירה מומחית למעגל הפריות ומטפלת בפרחי באך.

ליצירת קשר ושאלות, מלאי את הפרטים:כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *