חווית אובדן הריון.

הפעם זה לא סיפור על לידה אלא אני רוצה לשתף בחווית אובדן הריון.

אני יודעת שלרוב אנחנו לא מדברות או כותבות על החוויה הזו, אולם הרבה נשים חוות אותה, ואז כשזה קרה גם לי התחלתי גם אני לשמוע על כל הסיפורים הללו.

אם גם לך קרתה חוויה כזו או את מכירה נשים אחרות שחוו זאת אתן מוזמנות לקבוצה הסגורה בפייסבוק: הפלה ולידה שקטה- מדברות על זה!

הסיפור שלי קרה בדיוק לפני 5 שנים בחודש יוני ממש בסוף שנת הלימודים כמו עכשיו.

הייתי בהריון השלישי שלי לאחר שתי בנות מקסימות. מאד רציתי עוד ילד, אולם לראשונה בזוגיות שלי, הפעם זה לא היה הדדי. בן זוגי לא היה שותף לתחושותי כשנכנסתי להריון, וככל שההריון התקדם ואני התחברתי להריון הוא התרחק והרגיש שזה לא נכון לו ולנו. היחסים ביננו הידרדרו והקושי היה עצום עבורי,

להכיל את ההתנגדות שלו ואת החוויה שהפעם זה אחרת.

ההריונות הקודמים היו רצויים על ידי שנינו, והמקום החדש בו אנחנו ברצונות מנוגדים היה קשה לי מאד.

אני לא אשכח את היום שבו זה קרה. זה היה אחרי בוקר סוער ביננו עם תחושות מאד קשות, והרגשתי שאין לי כוחות ואני משחררת את הנשמה הזו שבתוכי אותה אני כל כך רוצה, לבחור האם היא רוצה לבוא לעולם לתוך מצב הקשה שבו היינו, או שזה לא נכון לה. זה היה מקום של שיחרור מבחינתי לתת לנשמה את הבחירה. כעבור כ-3 שעות, שכבתי על המזרון והרגשתי בתוך שלולית של מים. מעולם בעבר לא חוויתי ירידת מים, אבל מייד הבנתי מה זה. הלכתי לשירותים, והיה לי דימום ו.. לא אלאה אתכן בפרטים. הייתי בשבוע 12. התלבטתי מה לעשות, והאם ללכת לבית החולים. התייעצתי עם חברה שעברה מקרה דומה לפני כן ובסוף החלטתי להישאר בבית. היו לי צירים,וירד הרבה דם. הבנות שלי היו סביבי ושאלו מה קרה? והסברתי להן שהתינוק מת.

 בכיתי המון וכאב לי. אחרי 3 ימים, הלכתי לרופא, שאמר שאני צריכה ללכת לבית החולים מייד. כבר איבדתי הרבה דם והייתי חלשה. אחרי הגרידה הרגשתי יותר טוב פיזית. הקושי כמובן היה רגשי ומנטלי. כל הזמן היו לי מחשבות על מתי הייתי צריכה ללדת, איך אוכל להמשיך לחיות בבית הזה אחרי מה שעברתי והמון כאב וצער וגעגוע למה שכבר איננו. ותיסכול על הבטן שעכשיו היא ריקה.

הבת הקטנה שלי בת ה-3 סיפרה בגן על מה שקרה והבנתי שזה משהו שאני לא הולכת להסתיר אלא לדבר עליו. היה לי צורך גדול לשתף חברות ולקבל תמיכה!

עשיתי טקס עם חברים ובן זוגי לשיחרור הנשמה ובקשת סליחה אולם המחשבות על האירוע ותהליך האבל נמשך כשנה, במהלכה עשיתי טיפול לריפוי האובדן וגם קיבלתי תיקשור מנועה גל עפרון, שעזר לי מאד להבין עוד רבדים והבנות על סיפור האובדן שלי .

לאחר שנה מהאובדן הנחיתי סדנה לריפוי חווית אובדן ההריון בפסטיבל השאקטי (פסטיבל להעצמה נשית). הרגשתי שסגרתי מעגל ושקיבלתי המון בהתמודדות עם האבל, וחודש אחרי המעגל נכנסתי להריון וילדתי את בתי השלישית.

כיום אני יכולה לאמר תודה לחווית האובדן הריון שחוויתי. למדתי ממנה המון על עצמי, הכרתי נשים מופלאות וקיבלתי המון תמיכה . אני מודה לנשמה של העובר שלי על הזמן בו היא היתה בתוכי ובמשפחה שלי.

אני מזמינה גם אתכן אם חוויתן כזו חוויה לשתף ולספר –

בקבוצה הסגורה בפייסבוק :

הפלה ולידה שקטה – מדברות על זה!

https://www.facebook.com/groups/MISCARRIAGES.ISRAEL/?fref=ts

הקבוצה נועדה ליצור בית חם לנשים שחוו אובדן

בין אם זו חוויה טרייה או מלפני שנים,

ולצאת ממעגל הבדידות והשתיקה עם החוויה.

לשתף, לספר ולדבר על מה שקרה לנו,

על איך אנחנו מרגישות,

להקשיב ולתמוך אחת בשנייה,

להתייעץ ולקבל מידע,

ולהרגיש שכל מה שקרה וקורה לנו הוא בסדר!

ליצירת קשר ושאלות, מלאי את הפרטים:כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *