טיפים למניעה ולטיפול בסימני מתיחה

בן הזוג בלידה

בחילות, הקאות, עייפות הם רק חלק מהסימפטומים שמלווים חלק גדול מהנשים בזמן ההריון.
כל הסימפטומים האלו הם מצב זמני שעובר ובמזל טוב כשנולד התינוק הם נראים לנו רחוקים מאיתנו שנות אור.
סימני מתיחה, לעומת זאת, הם תופעה מוכרת שסובלות ממנה חלק נכבד מהנשים בזמן ההריון המהווה תזכורת יומיומית גם לאחר הלידה בכל פעם שאנחנו מתלבשות מול המראה.

למה זה קורה?
בתקופת ההריון ישנה עלייה גדולה ומהירה במשקל גופנו, הגוף גדל ולעתים קרובות העור איננו מספיק להתחדש וליצור רקמות נוספות בהתאם למכסה הנדרשת, מה שיוצר קרעים בשכבה התחתונה של העור הנראים כפסים על פני הבטן, הירכיים ולעתים גם באזור החזה. ישנן נשים שייסבלו מהתופעה יותר וישנן כאלה שפחות: הגנטיקה משחקת כאן משחק חשוב וכמו כן גיל האישה וסך העליה במשקל במהלך ההריון.

 קבצתי לכם מספר טיפים שיכולים לצמצם את התופעה הבלתי נעימה הזו:

  • מים – יש להרבות בשתיה: המים שומרים על לחות העור ומקטינים את התופעה שעלולה להחמיר כתוצאה מיובש.
  • בזמן הרחצה – שימוש בסבון עדין שאיננו מייבש את העור וכמו המנעות ממגע של העור במים חמים. המים החמים מייבשים את העור ומגדילים את הסיכוי להופעה של סימני המתיחה.
  • סימני המתיחה עלולים לגרום לגרד בעור – כדאי מאוד להמנע מגרודים ובמקום לגרד למרוח קרם ייעודי למניעת סימני מתיחה.
  • תזונה: אומגה 3 וויטמין E ידועים כמרכיבים המיטיבים עם העור ושומרים על גמישותו ובריאותו.
  • גם לפעילות גופנית השפעה מיטיבה עם העור – מומלץ לעסוק בפעילות גופנית במהלך ההריון – חשוב להיות בתשומת לב לכך שהפעילות אכן מתאימה לנשים הרות.
  • קרם למניעת סימני מתיחה – מומלץ להשתמש בקרם המכיל מרכיבים טבעיים המשפיעים גם על השכבה הפנימית של העור (זו השכבה בה נמצאים הקרעים) ולא רק על השכבה החיצונית.
  • במידה והופיעו סימני מתיחה כדאי לטפל בהם סמוך עד כמה שאפשר להופעתם – הסיכויים לטשטוש ולהעלמה שלהם גבוהים יותר מאשר טיפול בסימני מתיחה ישנים.

ובנימה אישית:
בהריון הראשון הופיעו אצלי סימני מתיחה רבים לאורך הבטן והירכיים, השתמשתי במספר קרמים ותכשירים שלא השפיעו על סימני המתיחה העקשניים.
לתומי חשבתי שבגלל שהעור כבר נמתח, ההריון השני לא ישאיר את חותמו על העור שלי. מסתבר שטעיתי – נוספו לי אינספור "מזכרות" גם בהריון השני. שוב לא הייתי מודעת לכך שלא כל מוצר שמופיעה עליו התווית "טבעי" אכן משפיע ולא ראיתי שיפור או מניעה של הופעת סימנים חדשים.
בהריון הנוכחי – השלישי שלי, התחלתי להשתמש בקרם נפלא למניעת סימני מתיחה. אני מקפידה על מריחה של הקרם לאחר כל מקלחת, ולפני השינה מוסיפה לאחר מריחת הקרם, חימר ירוק ששהה מספר שעות  במים. (לא כדאי בזמן ההריון למרוח חימר ירוק ששהה במים ללא קרם איכותי שיהווה בסיס מכיוון שהחימר הירוק אמנם מיטיב עם העור אבל גורם ליובש בפני עצמו)
לא רק שבנתיים לא הופיעו סימנים חדשים (טפו טפו), אלא שהסימנים הישנים נעלמים להם עם השימוש בקרם.

** שאלו אותי אם יש מוצר ספציפי שעליו אני ממליצה אז כן, אני ממליצה מאוד על הקרם למניעת סימני מתיחה של חוה לוי מ"בראשית" פשוט כי אצלי הוא עשה עבודה מצוינת.

חווית ההיריון מזמנת לך את האפשרות לצאת למסע מופלא של חיבור לעצמך ולתינוק.
את מוזמנת לפנות אלי בכל שאלה הקשורה להתמודדות בתקופה המיוחדת הזו: בהכנה ללידה, בתמיכה וליווי בזמן הלידה, בטיפול לאיזון רגשי, בהכנה להורות ובטיפול בתינוק.

 

נעה חברוני, מלווה נשים וזוגות במסע ההורות מהרגע הראשון.
מתוך ארגז הכלים שלי:
אשה ואמא, דולה, מדריכת הכנה ללידה, מדריכה להתפתחות תינוקות – מאבחנת ומטפלת בשיטת "צעד ראשון",
מדריכה לשפת התינוקות דנסטן, מאבחנת ומטפלת בטכניקת "איזון חיים" לטיפול בבעיות פיזיות ורגשיות.
צרי קשר: 052-2837199
או דרך הדואר האלקטרוני: merkaz.hamaagal@gmail.com

ליצירת קשר ושאלות, מלאי את הפרטים:כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *