עיבוד חווית לידה בעזרת טכניקת איזון חיים

עיבוד חווית לידה והכנה רגשית ללידה הם נושאים עוצמתיים בפני עצמם. כשהם נעשים בעזרת טכניקת 'איזון חיים' אני נפעמת מחדש כל פעם לגלות איך התודעה של האישה מפנה אותה כל פעם בדיוק למקום שדורש ריפוי….

השבוע טיפלתי באישה לקראת לידה שניה:
אני דולה את המילים בעזרת המטוטלת, והן עולות ומתארות בדיוק סיטואציה שהיא חוותה לפני מספר שנים.
היא עוד לא מספרת לי, עוד לא משתפת, רק אומרת: אבל מה זה קשור?? עוד לא הייתי נשואה, איך זה קשור לחווית הלידה הקודמת שלי או זו שמתקרבת?

אני עונה שאני עדיין לא יודעת ומבקשת ממנה לשתף:
"לפני הרבה זמן במקום הזה שעלה {אני מרשה לעצמי לא לשתף בכל הפרטים שעלו מפאת צנעת הפרט…}, פגשתי מישהו, התאהבתי בו, הוא התייחס אלי והיינו ביחד, ובאיזה שהוא שלב התברר שהוא כבר נמצא בזוגיות. מרגע שהאמת עלתה, הוא התעלם מהנוכחות שלי לגמרי…." ( אחת מהמילים שעלו היו פחד מהתעלמות מנוכחותך)
והיא ממשיכה:
"הרגשתי שאני כלום!, הרגשתי שהוא מזלזל בי!"…

ואיך זה קשור ללידה הקודמת? (פתאום נפל האסימון…)
בלידה הקודמת הצוות דיבר מעלי, לא איתי. היתה תחושה שהם מנסים להיות נחמדים ובכל זאת איכשהו קיבלנו את ההרגשה שהתעלמו ממני ומבן זוגי. לא הסבירו כלום על אף תהליך. נתנו לי חומר – טשטוש בלי להסביר לי מה המשמעויות וההשלכות… הרגשנו שמזלזלים בנו, הרגשנו שמתעלמים מאיתנו כאילו שאנחנו לא שם, לא קיימים… בסופו של דבר הלידה היתה מאוד התערבותית ובתחושה שלי לא היה לנו חלק בלידה"

ואיך היית רוצה להרגיש? ומה היית רוצה לעשות?
"הייתי רוצה להרגיש גאה בעצמי וביכולות שלי. הייתי רוצה לקבל את היכולת להגיד את מה שאני חושבת לעמוד על הדברים שחשובים לי!…"
אני מאזנת … והטיפול נגמר.

כמה שבועות לאחר מכן ליוויתי את אותה אישה ואת בן זוגה בלידה.
השקט הפנימי שלה היה נוכח מאוד כבר מהתחלה, למרות הצירים התכופים – החיוך היה נוכח על הפנים שלה לאורך כל הלידה.
עוד כשהיינו אצלה בבית הרגשתי שמשהו נפתח – היכולת שלה להביע את עצמה ולהכווין אותי ואת בן זוגה איך בדיוק לתמוך בה, היתה יכולת שלא הכרתי מהפגישות הקודמות שלנו.
הגענו לחדר הלידה בבית החולים פוריה (בפתיחה 7), והלידה המשיכה להתנהל ברוגע ובשמחה, בשלב מסויים הצוות הרפואי ביקש מאותה אישה להתנהל בצורה מסויימת שלא התאימה לה באותו הרגע (מוניטור בשכיבה, ריבוי בדיקות פתיחה ועוד..) בכל שלב ושלב אותה אישה עמדה על רצונותיה באופן כל כך מכבד ונעים והצוות הרפואי נענה לכל בקשותיה… זו היתה התנהלות חדשה בשביל שני בני הזוג, היחס המכבד, היכולת לתקשורת הדדית, האופן שבו קיבלו כל מה שביקשו, וכל בדיקה שלוותה בהסבר מקדים ובקבלת רשות. ולבסוף חווית הלידה המעצימה!
בשיחה עם אותה אישה לאחר הלידה היא דברה על הבהירות שאיתה הגיעה ללידה הזו, על היכולת שלה לתקשר ולהביע את הרצונות שלה, על האמונה שליוותה אותה במהלך הלידה שהכל יהיה טוב ועל התחושה שכל מי שנמצא מסביבה תומך בה, על העוצמות שיצאו מתוכה ובאו לידי ביטוי בלידה.

דוגמא קטנה ליכולת של השיטה המופלאה הזו לעזור ולשחרר דפוסים שלא משרתים אותנו בחיים ובלידה ולמצא את החוזקות שנמצאות אצל כל אדם איש או אישה ולהוציא אותן לאור.

מזמינה כל אישה שנמצאת בצומת דרכים חשובה בחייה, להתנסות.

נעה חברוני, מלווה נשים וזוגות במסע ההורות מהרגע הראשון.
מתוך ארגז הכלים שלי:
אשה ואמא, דולה, מדריכת הכנה ללידה, מדריכה להתפתחות תינוקות – מאבחנת ומטפלת בשיטת "צעד ראשון",
מדריכה לשפת התינוקות דנסטן, מאבחנת ומטפלת בטכניקת "איזון חיים" לטיפול בבעיות פיזיות ורגשיות.
צרי קשר: 052-2837199
או דרך הדואר האלקטרוני: merkaz.hamaagal@gmail.com

 

ליצירת קשר ושאלות, מלאי את הפרטים:כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *