עצירות בהריון

על פי הרפואה הטבעית, עצירות מוגדרת כאשר לא מתרוקנים כל יום או כשלא מתרוקנים לחלוטין אלא רק חלקית, וכשהצואה קשה.

בד"כ מצב זה הוא כרוני ולא מופיע לראשונה בזמן הריון. פעמים רבות מאופיין בכאבי ראש נלווים, עייפות כרונית, טחורים ופיסורה כתוצאה מפסולת שנשארת במעיים, תוססת ומייצרת חיידקי ריקבון שמזיקים לתפקודו התקין של הגוף.

סיבות אופייניות לעצירות:

חוסר בסיבים תזונתיים – מזונות שמייצרים צואה דביקה, חסרת נוזלים כמו בצקים, הסיבים גם יוצרים תנועתיות מעי ומנקים את דפנות המעי ולכן חשובים כל כך.

חוסר שתייה

חוסר פעילות גופנית

נשימה שטחית

מצב נפשי – עצירת רגשות

הרגלי אכילה שגויים כגון חוסר לעיסה, אכילת יתר, שתיה בזמן האוכל

אכילה בזמן סטרס – מערכת עיכול עובדת במצב רגיעה. במצב של סטרס האוכל אינו מתעכל כראוי.

אנטיביוטיקה שפוגעת בפלורת המעי.

בנוסף, כל הנושא של אי סבילות למזון, כלומר מזונות שלא מתפרקים בצורה אופטימאלית, תוססים ומייצרים חיידקי ריקבון. לדוגמא, אי סבילות ללקטוז במוצרי חלב, או עודף של דגן החיטה – תזונה שמתבססת על סנדוויצ'ים, פסטה, קוסקוס, עוגות וכד'.

ברפואה הטבעית מייחסים חשיבות רבה לפעילות תקינה של מערכת העיכול שכן בריאות טובה מתחילה בעיכול תקין ובספיגה טובה של ויטמינים ומינראליים.

הפתרון לעצירות הוא כמובן שינוי הרגלי תזונה ומעבר לאורח חיים בריא, הכולל מעבר למזונות מלאים המכילים סיבים כגון: ירקות, פירות, דגנים מלאים וקיטניות ושתיית מים. ניהול סטרס הינו חשוב לא פחות.

טיפול נטורופתי הוא הוליסטי ולוקח בחשבון את כל הגורמים המשפיעים, תזונה בריאה שמתאימה לאדם ספציפית ונותנת מענה לכל הסימפטומים המשפיעים על איכות חיינו. בנוסף מעניק כלים לתפעול ותחזוקה נכונה של גופנו ומאפשר מניעת מחלות ותיקון צינור העיכול מהוושת ועד לפי הטבעת.

                                    סילבי אוירבך, נטורופתית

                                    מרפאת אלומה טבעון.

ליצירת קשר ושאלות, מלאי את הפרטים:כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *