צירים מוקדמים – מה אפשר לעשות?

צירים מוקדמים

צירים מוקדמים – מה אפשר לעשות?

צירי לידה – הם צירים המייצרים כיווץ בשרירי הרחם אשר מוביל לפתיחת צוואר הרחם והתקצרות שלו. באופן תקין לידה אמורה להתרחש סביב שבוע 40. תינוק הנולד לפני שבוע 37 מוגדר כפג. אחוז מסוים מהנשים חוות צירים מוקדמים שעלולים להוביל ללידה מוקדמת – מצב שהוא בד"כ לא אופטימלי עבור העובר ומכניס אותו לקבוצת סיכון מבחינה בריאותית.

חשוב מאוד להבדיל בין צירים מוקדמים לצירי ברקסטון.
חלק מהנשים חוות צירי ברקסטון במהלך ההריון, התופעה גוברת ככל שמתקרבים לתאריך הלידה המשוער. צירי ברקסטון הם צירים אשר מייצרים התכווצות של שרירי הרחם אבל אינם מובילים ללידה. חשבי עליהם – כאימון מקדים לקראת רגע האמת.
אם את חווה תחושה של כאב או התכווצות שמגיעה וחולפת, תחושה של צירים, ואינך בטוחה האם אלו צירים מוקדמים או צירי ברקסטון. נסי לנשום ולהירגע, לשתות מים, לשכב על הצד או להיכנס לאמבטיה מרגיעה בטמפרטורה חמימה של 37 מעלות. בדקי האם הצירים נרגעים או ממשיכים. במידה והצירים נרגעים סביר להניח שאלו צירי ברקסטון.

איך למנוע או לעצור צירים מוקדמים?
התשובה לשאלה מתחלקת לשניים: איך להפחית את גורמי הסיכון ולנסות להימנע מראש ממצב של צירים מוקדמים, ומה לעשות כאשר כבר נמצאים במצב שכזה?
בכל מקרה במצב של צירים מוקדמים יש צורך לגשת ולהיבדק בכדי לאבחן את המצב ולקבל הנחיות רפואיות.

נתחיל ממניעה: אם בעברך לידה מוקדמת, הריון של יותר מעובר אחד בהריון הנוכחי, אם את סובלת מבעיות הקשורות למבנה הרחם, עישנת סגריות בעבר או את מעשנת כרגע, סובלת מדלקות בדרכי השתן, את נמצאת בקבוצת סיכון ללידה מוקדמת.
לכן לפני ובמהלך ההריון כדאי:
להמנע מעישון
להמנע משתית אלכוהול
ולהקפיד על תזונה בריאה ושתייה מספקת של מים במהלך היום

במידה וכבר החלו צירים מוקדמים:
– רצוי לשתות מים, לעתים הסיבה להופעה של צירים מוקדמים היא התייבשות. רצוי גם לאכול מאכל מתוק ומאכל מלוח מכיוון שאם ההתייבשות חמורה יכול להיות שכבר החלה בעיה של איבוד מינרלים ומלחים בגוף.

– המנעי מפעילות גופנית מאומצת ונסי לנוח בעדיפות לשכיבה על צד שמאל עד למצב של רגיעה.

– שימוש בצמח מרפא 'מורן' – VIBRUNUM בהנחיה של הרבליסט או שימוש בהומאופטיה מותאמת אישית. שני אלו יכולים למנוע המשך התפתחות של דינמיקה בצוואר הרחם ולידות מוקדמות.

– שימוש בדמיון מודרך: שכבי בנינוחות, הרפי את האזורים בגוף בהם את חשה מתח. נשמי 3 נשימות ארוכות ועמוקות לבטן. נסי לדמיין את העובר שברחם, שוחחי איתו, בדקי מה שלומו, הסבירי לו שהישארות ברחם כעת היא לטובתו, ששניכם צריכים לעשות מאמץ משותף כדי שהלידה תתרחש במועד ולא לפניו. לאחר מכן דמייני את צוואר הרחם: דמייני שהוא ארוך, קשה וסגור. את יכולה לדמיין שאת קושרת אותו כדי למנוע התפתחות של לידה. ולקראת הלידה, דמייני שאת פורמת את הקשר ומאפשרת ללידה להתפתח.

– לעתים צירים מוקדמים הם תופעה של הלך רוח – מצב שבו האישה נמצאת בלחץ רגשי. לטווח המיידי ניתן להרגיע צירים מוקדמים הנובעים מלחץ בעזרת התמקדות בנשימה, אך לטווח הארוך מומלץ למצא מענה טיפולי רגשי.

– במידה והתופעה נמשכת, תופני לקבלת כדורים לעצירת צירים ולעתים תופני לקבלת זריקה להבשלת ריאות העובר. בכל מקרה גם אם זה המצב אני ממליצה להיעזר ברפואה ההוליסטית לתמיכה: דיקור, הומאופטיה, צמחי מרפא, טיפולים אנרגטיים ועוד היכולים לאזן את הגוף ולהגדיל את הסיכוי לכך שהלידה תתרחש במועד.

מאחלת לך לידה במועד, לידה מעצימה ובריאה.
ומזמינה אותך ליצור קשר בכל שאלה
נעה.

 

חווית ההיריון מזמנת לך את האפשרות לצאת למסע מופלא של חיבור לעצמך ולתינוק.

את מוזמנת לפנות אלי בכל שאלה הקשורה להתמודדות בתקופה המיוחדת הזו: בהכנה ללידה, בתמיכה וליווי בזמן הלידה, בטיפול לאיזון רגשי, בהכנה להורות ובטיפול בתינוק.

 

נעה חברוני, מלווה נשים וזוגות במסע ההורות מהרגע הראשון.

מתוך ארגז הכלים שלי:

אשה ואמא, דולה, מדריכת הכנה ללידה, מדריכה להתפתחות תינוקות – מאבחנת ומטפלת בשיטת "צעד ראשון",

מאבחנת ומטפלת בטכניקת "איזון חיים" לטיפול בבעיות פיזיות ורגשיות.

צרי קשר: 052-2837199

או דרך הדואר האלקטרוני: merkaz.hamaagal@gmail.com

 

ליצירת קשר ושאלות, מלאי את הפרטים:כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *